Urmareste-ne pe Facebook

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fatada ventilata pe lemn

Adună
X
  • Filtrează
Curăță tot
postări noi
    • Distribuie
    Fatada ventilata pe lemn

Va salut. Am cumparat o casa la rosu si urmeaza sa o refatadez dupa propunerea arhitectului cu o fatada ventilata pe lemn. Cunoasteti distribuitori si executanti pentru acest tip de fatada ? Am cautat cateva variante pe net dar ma intereseaza si pareri, experiente directe daca ati avut cu astfel de fatade . Multumesc!
    • Distribuie
    De ce fatada ventilata ? Nu doriti sa termoizolati pe exterior ? Si de ce din lemn ?

Comentariu

• Distribuie
      Pentru ca asa a fost propunerea arhitectilor si cum mie imi place lemnul foarte mult, am zis ok .Ofera un aspect aparte ,cald , prietenos .Bineinteles ca va fi termoizolatie pe exterior , orice fatada ventilata pe lemn presupune asa ceva nu ?!

Comentariu

• Distribuie
        Cititi ce este o fatada ventilata aici
        http://tessemaes.info/fatada-v...olatii-a-casei

Alegeti o alta varianta. Nu pe lemn.

Chiar daca va place forte mult lemnul, acesta nu se va vedea. Va face parte dintr-o lucrare ascunsa.

Comentariu

• Distribuie
          Acum realizez ca aproape sigur m-am exprimat greșit in primul post .Eu ma refer ca și soluție de placare exterioara a fi lemnul , structura casei pe care va fi montat termosistemul este cărămida . Am atasat o imagine despre cum este gândit termosistemul , dar eu sunt interesat efectiv de variantele de lemn folosite la exterior : lemn termotratat , lemn doar baituit etc

Comentariu

• Distribuie
            Pentru fatade din lemn aplicate pe un termosistem se utilizeaza lemn de esenta mai tare, cum ar fi cedru, termotratat.

Comentariu

• Distribuie
              Multumesc pentru raspunsuri. M-ar ajuta foarte mult niste e pentru distribuitori si firme care executa astfel de fatade .Sunt in Alba si posibilitatile sunt relativ restranse in zona .

Comentariu

• Distribuie
                Incercati la Holver Cluj, deserveste si jud. Alba

Comentariu

• Distribuie
                  Am fost la holver , au pin nordic termotratat insa ei doar il pot livra. Nu au servicii de montaj

Comentariu

Procesare...
                  X
                  sigla BRAT